Aydın Yunus Emre İlkokulu

Aydın Yunus Emre İlkokulu

  Okulumuz  mahallenin ihtiyacı sebiyle  1996 yılında İl Özel İdaresi tarafından yaptırılmıştır. Eğitim -Öğretime 17/02/1997 tarihinde başlamıştır. Okulumuz Osman Yozgatlı Mahallesinin Telsiztepe mevkiinde konumlanmakta, batısında Yeniköy , kuzeyinde Yeni Sanayi, güneyinde E Tipi Cezaevi bulunmaktadır.

  Mahallemiz halkı  Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden göç etmiş vatandaşlardan oluşmaktadır.Çevrenin ekonomik durumu oldukça zayıftır. Erkekler genellikle inşaat işlerinde, kadınlar ise tarım işlerinde işçi olarak çalışmaktadırlar. Çocukların bir bölümü de simit satarak ve ya ayakkabı boyacılığı yaparak ev bütçelerine katkıda bulunmaktadırlar. Mahalle sakinlerinin bazıları pazarlarda seyyar satıcılık yapmakta, bazıları ise çok az miktarda hayvancılıkla uğraşmaktadır.

  Mahallede henüz iş yerleri mevcut değildir. Daha çok bakkallar , kahvehaneler ve küçük dükkanlar vardır.

  Mahallemiz halkının okuma yazma oranı oldukça düşük olup, çoğu erkek velimiz ilkokul mezunudur. Kadın velilerimizin de çoğu okuma yazma bilmemektedirler. Bu sebeple her yıl okulumuzda 1. kademe okuma yazma kursları düzenlenmektedir.

  Mahallemizde Osman Yozgatlı Ortaokulu ve Ahmet Şerife Sanlı Ortaokulu da bulunmaktadır.

  Bizim okulumuzda 704 öğrenci vardır.  37 öğretmen 3 idareci 1 memur ve 3 yardımcı personel de görev yapmaktadır.

  Okumuluzda 24 derslik, 3 Destek Eğitim Sınıfı bulunmaktadır. 

Web Sitesine Git

Mobil Uygulama

Mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.